2019-08-18 Krajnik Dolny

Wyniki zawodów

GrandPrix 2019 - Gruntowe

III-tura Zawody Gruntowe

Zawody Gruntowe 2019

Do trzech razy sztuka -  i to właśnie była trzecia szansa na poprawienie swojej pozycji w GrandPrix 2019 w zawodach gruntowych organizowanych dla członków Koła PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie.

Ten trzeci i ostatni raz odbył się na Odrze "na łąkach" w Krajniku Dolnym 18 sierpnia 2019 roku.  Donośny głos Sędziego Głównego rozpoczął odprawę przed zawodami dokładnie o g.6.00, sędzia omówił  zasady wędkowania, bezpieczeństwo nad wodą i agendę zawodów. Po odprawie przystąpiono do losowania stanowisk, a także wylosowano miejsca, które zostaną nagrodzone bonami upominkowymi. Szybkie przemieszczenie się ze sprzętem na "szczęśliwe miejsce" i od g. 7.30 do 12.30 prawdziwa walka z rzeką i rybami.

Pogoda tego dnia sprzyjała jak nigdy dotąd, temperatura, wilgotność, siła i kierunek wiatru idealny. Pogoda to był najmniejszy problem wędkarzy tego dnia, dużo większym problemem było trafienie w gusta ryb. Makaron, kukurydza, groch, pinka, ochotka, fifisy, białe i czerwone - tylko najlepsi trafili w gusta wybrednych leszczy, krąpi, płoci, jazi, okoni, jazgarzy i uklei.

Dokładnie o g. 12.30 rozległ się ostatni sygnał zawodów i wtedy sędziowie skrupulatnie przystąpili do ważenia złowionych ryb.

Po wyczerpujących pięciogodzinnych zmaganiach ze sprzętem, wodą i rybami zawodnicy zostali poczęstowani obiadem. Dziś szef kuchni zaproponował gulasz indyczy z ziemniakami i surówką.

W tym samym czasie do pracy przystąpili sędziowie, na których barki spadł obowiązek ustalenia kolejności zajętych miejsc w dzisiejszych zawodach oraz podliczenia całego GrandPrix 2019.

                        Puchary za III turę otrzymali:

kat. juniorzy:

      1 miejsce : Felsztyński Filip

      2 miejsce : Adam Szymon

   

kat. seniorzy:

      1 miejsce : Bielawski Bogdan

      2 miejsce : Pawlik Władysław

      3 miejsce : Bronis Antoni

Dodatkowo, zawodnicy z wcześniej wylosowanych miejsc otrzymali bony upominkowe do zrealizowania w sklepie wędkarskim "YORK" w Chojnie, dzisiaj szczęśliwe miejsca zajęli : Bocianowski Ryszard, Perzyna Jan, Szkuciak Tomasz, Nowakowski Wiesław, Wiśniewski Jan.

I chwila, na którą wszyscy czekali. Ogłoszenie wyników za cały cykl GrandPrix 2019 w dyscyplinie gruntowej.

W zawodach zaliczanych do tego cyklu brało udział 40 zawodników, wśród nich były 3 kobiety oraz 2 juniorów.

Sędzia Główny kol. Witkowski Waldemar w asyście p.prezes Koła Grażyny Nalborskiej oraz wiceprezes kol. Henryka Mąki ogłosił, że Mistrzem Koła został:

BIELAWSKI Bogdan

2 miejsce : Bocianowski Ryszard

3 miejsce:  Bronis Antoni

juniorzy:

Mistrz Koła: Felsztyński Filip

2 miejsce: Szymon Adam

Gratulujemy Mistrzom Koła i zdobywcom pucharów we wszystkich zawodach gruntowych, dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczne uczestnictwo.