2019-08-04 Krajnik Dolny

Wyniki zawodów

I-tura Zawody Gruntowe

Gruntowe wędkowanie na Odrze.

W niedzielny poranek 4-go sierpnia, członkowie Koła PZW nr 7 Rurzyca w Chojnie spotkali się „w łąkach” przy brzegu Odry w miejscowości Krajnik Dolny na inauguracyjnych zawodach o Mistrza Koła w dyscyplinie gruntowej. To pierwsze z cyklu trzech zawodów. Zawodnicy zostali powitani przez Zarząd Koła, organizatorów oraz sędziów i po losowaniu stanowisk rozeszli się na miejsca połowu. Na dany znak do wody wrzucano pyszną dla ryb zanętę. Jednak jak wkrótce się okazało nie była ona zbyt atrakcyjna dla słabo żerujących w tym dniu ryb. Tu i ówdzie dało się słyszeć wędkarskie narzekania. Niektórzy tylko wzdychali, że przed „wojną” to były ryby. Inni jednak przyjmowali niepowodzenia z uśmiechem i przypominali, że ryby mają zapewne swoje powody, że nie chcą brać.
Na koniec zawodów, po zważeniu dorobku, zawodnicy udali się na ciepły poczęstunek. Oczekiwanie na wyniki nie było długie. Sędziowie ogłosili wyniki:

Kategoria „Juniorzy::

II miejsce: Adam Szymon
I miejsce: Felsztyński Filip

Kategoria „Seniorzy”:

III miejsce: Bielawski Bogdan
II miejsce: Nowakowski Wiesław
I miejsce: Bocianowski Ryszard

Bardzo miłym akcentem było rozlosowanie nagród rzeczowych, którymi były bony towarowe na zakup sprzętu wędkarskiego w Sklepie wędkarskim York w Chojnie.
Dziękujemy Zarządowi, organizatorom oraz fundatorom nagród.