2019-06-23 Mistrzostwa Okręgu

Mistrzostwa Okręgu 2019

******** Oficjalne wyniki uzyskane na  Mistrzostwach Okręgu w dyscyplinie spławikowej będą ogłoszone na stronie www.pzwszczecin.com   **********

Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinie odbyły się w dniu 22-33 czerwca 2019r. Na zaproszenie Okręgowego Kapitanatu Sportowego w Okręgu PZW w Szczecinie odpowiedziało kilkudziesięciu mistrzów kół oraz zawodników z GP Okręgu. Zawody odbyły się na łowisku rzeka Odra - Wyspa Pucka w Szczecinie.
Z naszego koła do zawodów zostali zgłoszeni mistrzowie koła wyłonieni w dwóch turach rozgrywanych w maju (junior: Filip Felsztyński i senior: Tomasz Najmowicz).

Zostali zgłoszeni i stawili się w sekretariacie zawodów, losowanie stanowisk i zaczęła się rywalizacja o tytuł Mistrza Okręgu.
Warunki pogodowe w ciągu całej imprezy były bardzo sprzyjające, ale tylko dla gości schowanych w cieniu. Palące słońce i czasami brak wiatru w ciągu tych dwóch dni zawodów był ważnym elementem decydującym o wynikach uzyskiwanych na poszczególnych stanowiskach.
Po podsumowaniu wyników z dwóch tur, wyniki były zadowalające tylko dla Filipa w kategorii juniorów.
Na oficjalnym ogłoszeniu wyników wsród wielu, którzy odebrali puchary za osiągnięcia w tych mistrzostwach, znalazł się nasz zawodnik.
W kategorii U-20 (do lat 20) wicemistrzem Okręgu PZW w Szczecinie został:


Filip Felsztyński

Gratulacje dla Filipa, podziękowania dla jego dwóch trenerów obecnych w czasie jego zmagań na łowisku na wyspie Puckiej oraz serdeczne podziękowania dla właściciela sklepu wędkarskiego "YORK" w Chojnie p. Jacka Szczepańskiego za pomoc i zasponsorowanie zanęt i sprzętu wędkarskiego wymaganego do udziału w zawodach.