2021-11-18 Olimpiada

Wojewódzka Olimpiada Ekologiczno-Wędkarska w Szczecinie

Żółwie z Galapagos żyją 100 lat, krokodyle podobnie, też 100 lat natomiast Rekin polarny, którego mogliście podziwiać, przy wejściu do uczelni został złowiony w okolicach Nowej Funlandii w 1971 roku, mierzy 4 metry, przeżył stulecia. Taką informację i wiele innych równie ciekawych usłyszeli uczestnicy Wojewódzkiej Olimpiady Ekologiczno – Wędkarskiej, w czasie powitania i prelekcji, które odbywały się pomiędzy konkursami. Olimpiada została zorganizowana tradycyjnie na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.  W naszej szkole od kilku lat działa Szkółka Wędkarska „Rurzyca”, której członkowie po raz drugi wzięli udział w zawodach. Reprezentacja nasza została zakwalifikowana w dwóch kategoriach wiekowych do lat 12 i 16. Uczniowie naszej szkoły stanęli na podium, zajęli dwa trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zadowoleni i pełni wiary, że w przyszłym roku uzyskamy jeszcze wyższe miejsca powróciliśmy z pucharami i dyplomami do Chojny. Szkółka Wędkarska „Rurzyca” została założona przez Koło Wędkarskie nr 7 „Rurzyca” w Chojnie w 2017 roku. Opiekę nad szkółką sprawują Bernarda Pasek Macyszyn, Andrzej Krywalewicz. Pragniemy podziękować Pani Prezes koła PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie Grażynie Nalborskiej za wspieranie naszej szkolnej aktywności wędkarskiej.