2020-08-02 Kiełbicze

Wyniki zawodów

GrandPrix 2020 - Spinning

II-tura GrandPrix-Spinning 2020 - Kiełbicze

Piękna pogoda, piękne czyste jezioro, ulubione miejsce miłośników spinningowania, tak to jezioro Kiełbicze. Jezioro o powierzchni ponad 70 hektarów, przy maksymalnej głębokości 4,5 m jest wymarzonym akwenem dla szczupaków i okoni.

W niedzielę 2 sierpnia właśnie tu swoje kolejne zawody spinningowe zorganizowało Koło PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie. Na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego od samego rana wodowały się łodzie naszych zawodników, w sumie lista została zamknięta na pozycji 26. Odprawa z sędzią zawodów i o godzinie 7.00 wszyscy rozpłynęli się w tylko sobie znane miejsca. Pierwsze wymiarowe okonie były łowione już na plaży. Zawodnicy przeczesywali swoimi przynętami każdy dołek, zatoczkę i okazałe lilie wodne. Wszystkie zaczepki na środku jeziora miały jedną odpowiedź: słabo dzisiaj bierze. Łowiliśmy do g. 12.00, stanowisko sędziowskie serdecznie zapraszało do pochwalenia się swoimi zdobyczami. Najpiękniejszego okonia dostarczył tam kol. Ryszard Borek, największego szczupaka ( i jedynego w tym dniu) dostarczył kol. Krzyś Świerczyński, swoje okonie zważył też jedyny junior Janek Najmowicz, jego waga pozwoliła uplasować się mu w połowie stawki.

Komisja sędziowska ogłaszała wyniki, a p. Prezes Grażyna Nalborska i vice Prezes Henryk Mąka wręczali puchary:

1 miejsce, największa ryba: Krzysztof Świerczyński - gratulacje !!!!

2 miejsce: Jarosław Hryczyński 

3 miejsce: Tomasz Najmowicz

Po wręczeniu pucharów odbyło się losowanie bonów upominkowych, dojechał ciepły obiad, wszyscy usiedli przy stole i opowiadali o straconych szansach na lepsze miejsca.