2016-11-20 Dolna Odra

Wyniki zawodów

Jesienne zawody spławikowe - Dolna Odra 2016-11-20

W ostatnią niedzielę odbyły się Jesienne Towarzyskie Zawody Spławikowe organizowane przez koło PZW "Delfinek" z Gryfina i koło PZW "Rurzyca" w Chojnie, impreza zgromadziła kilkanaście drużyn z różnych kół w naszym regionie.
Zawody odbyły się na Ciepłym Kanale w Dolnej Odrze przy wyjątkowo sprzyjających warunkach pogodowych. Po wylosowaniu stanowisk i odprawie z sędzią zawodów zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Do siatek trafiały przede wszystkim płocie, pojedyncze krąpie, leszcze, jazie, klenie i okonie. Płocie w tym dniu brały wyjątkowo dobrze, w sumie zawodnicy do zważenia dostarczyli ponad 450 kg ryb, a złowione ryby po zważeniu trafiły do wody. Najlepszym specjalistą w łowieniu płoci w tym dniu okazał się:


kol. Szmeraj Jakub, waga z jego rybami zatrzymała sie na wartosci 20050 g,


tuż za nim byli Perełka Wiesław (19640g)
i Gałat Radosław (19240g).


Drużynowo klasyfikacja wyglądała następująco:


I miejsce: Perełka Wisław i Szpak Tadeusz
II miejsce: Stawiecki Zbigniew i Gałat Radosław
III miejsce: Tarnowski Bogdan i Żmuda Bogdan
Wynik tych trzech drużyn to 113,645 kg.

Organizatorzy wyróżnili pamiątkowymi pucharami najmłodszego (Węclewski Robert) oraz najstarszego wędkarza (Gorzkiewicz Henryk).
Przy ciepłym poczęstunku i rozmowach o używanych zanętach i przynętach zawodnicy obiecali spotkać się na zawodach mikołajkowych, a te zawody juz 4 grudnia.

Organizatorzy serdecznie zapraszają nad Ciepły Kanał na Zawody Mikołajkowe.