SPINNING Rozpoczęcie Sezonu 2015 - Mętno

Wyniki zawodów

Rozpoczęcie Sezonu 2015 - Mętno

W dniu 01.05.2015r. na na j.Mętno Koło PZW "Rurzyca" w Chojnie zorganizowało zawody z okazji Rozpoczęcia Sezonu Grand Prix 2015 w dyscyplinie spinningowej. Tego dnia rozpoczęcie zawodów zaplanowano na g.7.00. Pierwsze łodzie na brzegu jeziora zostały zakotwiczone już przed świtem. Do zawodów przystąpiło 56 zawodników, miłośników metody spinningowej. Na szczęście dla wędkujących przewidywania synoptyków się nie potwierdziły i pogoda tego dnia nie sprawiała problemów wędkarzom.

Po odprawie przeprowadzonej przez głównego sędziego zawodów p.A.Kiepurę, na której przekazał niezbędne informacje na temat warunków bezpieczeństwa na wodzie, sposobu łowienia i punktacji za złowione ryby - dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

Kilkadziesiąt łodzi zajęło z góry upatrzone pozycje. Rozpoczęło sie pięciogodzinne szukanie szczupaków i okoni. Pierwsi szczęściarze mogli się pochwalić wymiarowymi szczupakami już po kilkunastu rzutach. Na łowisku tego dnia dominował szczupak, łowiony na różne przynęty.

Bardzo dużo złowionych szczupaków nie miało wymaganego wymiaru i trafiały do wody.

Po zważeniu ryb i podliczeniu wyników puchary wręczono:

I - miejsce – Orman Andrzej (6464),

II - miejsce – Leszczyński Andrzej (5026),

III - miejsce – Nowacki Ryszard (5010),

Puchar za największą rybę (szczupak-5026g) trafił do kol. Andrzeja Leszczyńskiego.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez dzierżawcę jeziora p.Dominika Koblowskiego za największą rybę odebrał Leszczyński Andrzej.